czwartek, 14 grudnia 2017

Włosowa ściąga shidless


Hej!


Właśnie zdecydowałam się na publikację mojej włosowej ściągi :)
Zdaję sobie sprawę, że już wiele tego typu dokumentów musieliście widzieć, ale mój jest kompaktowy - 1 strona A4, przejrzyście przedstawiony i oczywiście pomocny :)Wszelkie nagłówki - mam nadzieję - pomogą Wam w identyfikacji grupy składników, a serduszka lub piki (odwrócone serduszka) wskazują mniej więcej co należy robić z produktem, który w swoim składzie go zawiera. Serduszko - bierzemy, pik - odstawiamy na półkę :D

Jest tutaj kilka nieścisłości, zwłaszcza w kwestii oblepiaczy. Jeśli jesteście CURLY, omijajcie wszystkie silikony, woski, PEGi i Quaternia, ale dla prostowłosych silikony są spoko! Curly po prostu zastępują je olejami :) - więcej o tym w poście o metodzie Curly Girl - TUTAJ.

Detergenty szeroko opisałam o poście o myciu włosów, serdecznie polecam do niego wrócić, bo tam m.in. mnóstwo informacji o mydłach i dlaczego uważam je za złe :) Post TUTAJ. Wszelkie "sulfo" są mocnymi  środkami, zapamiętajcie, że siarka jest bazą do takich mocnych detergentach, a chlor delikatniejszym - myślę o składnikach myjących w odżywkach - "chloride", wyjątek - methosulfate, na szczęście nie znajdziecie ich w zbyt wielu produktach i nie będą aż tak częstą zagwozdką.

UWAGA! Obowiązkowo pamiętajcie, że wszelkie składniki znajdujące się w wykazie po 'parfumie' to mniej niż 1% zawartości w roztworze, tutaj głównie dygresja do benzylu - stosuje się go głównie jako konserwant, więc na takim miejscu w składzie jest niegroźny :)

Ściągę w formacie pdf pobierzecie stąd - https://goo.gl/UVcNkF

Miłych i owocnych w same dobre składowo produkty zakupów! A nuż przed Świętami jeszcze się przyda!

P.S. Nie napisałam nic o konserwantach, ale mam nadzieję że pamiętacie, żeby omijać parabeny, a w przypadku alergii lub nadwrażliwości nie stosować produktów z zapachami? Jeśli tak, to świetnie :)

P.S. 2 Przygotowałam też pliki gotowe do druku o olejowaniu i hennie, które są dostępne w grupie Curly Girls Polska, ale potraktujcie to jako prezent na zbliżające się Święta, więc wrzucam linki :)
OLEJOWANIE - https://goo.gl/7xkxBa
HENNOWANIE i ogólnie zioła - https://goo.gl/orNXwc4 komentarze:

Pozostawiając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz akceptujesz Politykę Prywatności. Administratorem Twoich danych osobowych jest Sara Sarkowicz, adres e-mail: shidless.home@gmail.com. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Chętnie odpowiem na każde pytanie, możesz je też zadać w wiadomości prywatnej na fb lub ig!
Pewnie wpadnę na Twojego bloga, jeśli go posiadasz, nie zapraszaj w komentarzu :)

Bardzo dziękuję, że tu jesteś! Miłego dnia!

Copyright © 2016 po prostu bez kitu , Blogger